PEYGAMBERİMİZ (S.A.V) VE İNSAN SEVGİSİ


 

PEYGAMBERİMİZ (S.A.V.) VE İNSAN SEVGİSİ

 

Sultanlar Sultanını anlatmak,hem çok kolay hem de çok zordur.Ama bir o kadar da güzeldir.Asırlar öncesinde kainatımızı şereflendirdiği halde hala sıcaklığını kaybetmediğimiz ve kıyamete kadar da sevgi ve hasretini içimizde giderek büyüttüğümüz sevgili..

Allah’ın Sen olmasaydın Alemleri yaratmazdım sözüne muhatab olmuş kutlu peygamber.Halik’ın ‘‘Habibim’’ dediği şerefli Nebi’yi anlatmak,anlamak..

Bütün güzelliklerin kendisinde toplandığı çağlar öncesinden günümüze ışık tutan,Rahmet Peygamberi’nin,her bir sözü için kitaplar dolusu yazıların yazılabileceği derin mana ve inceliklerin gizli olduğu hadislerinden birinde şöyle buyurulmaktadır: ‘‘İman etmedikçe,cennete giremezsiniz,birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş sayılmazsınız.’’ Ahlakı Kur’an ahlakı olan Efendimizin,elbette söylediği sözlerde boş ve malayani değildir.Her sözünde hayat dersi,ahiret çabası ve Rab Rızası kazanma vesilesi olmuştur.

Ey şanlı Peygamber,Sen herkesi sevdin,küçük, büyük,yaşlı,genç,fakir veya zengin demeden,çünkü Sen Yaratılanı Yaradan’dan ötürü severdin.

Senin sevgin bir çocuğa gülümsemendi,bir yaşlıyı sevindirmen,Bedir’de dua etmendi gözlerini semaya çevirerek,Taif’te beddua etmemendi belki içlerinden iyiler çıkar diye,Miraç’ta bile hatırlamandı bizi,her fırsatta ellerini açıp,inci tanelerinden değerli gözyaşlarınla ümmetim diye niyaz etmendi,hiç yılmadan kurtuluşa çağırmandı.

Senin sevgin Hz. Fatıma’ya bakışında,ümmetini anışında,Hz.Hasan ve Hz.Hüseyin’le oyun oynayışında gizlidir.

Sen sadece insanları değil Mekke’de Kabe’yi,Medine’de Uhud’u seviyordun,Uhud’un Seni sevdiği gibi..

Bizlerde Seni çok seviyoruz efendim tıpkı Senin bizi yıllar öncesinden sevdiğin gibi..

Salat ve selam Sultanlar Sultanına olsun..    

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !